Telefonun Hayatımızda ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler

YARDIM İÇİN FACEBOOK HESABIM : https://www.facebook.com/mehtap.simsek.35
By admin - Tarihi: Salı, Şubat 19, 2013 - Kaydet & Paylaş - 2 Comments

Telefonun Hayatımızda ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler

Telefonun hayatımıza getirdiği kolaylıklar saymakla bitmez. Ulaşım, haberleşme, güvenlik, sağlık, eğitim… Gibi sayısız alanda telefonu kullanırız. Eğer telefon olmasaydı bütün alanlarda elimiz kolumuz bağlanırdı.

Sevdiklerimizle haberleşmenin en kolay yolu yine telefondur. Uzaktaki akrabalarımızı, askerdeki kardeşimizi, iş gezisindeki babamızı, okul servisini merak eden annemizi, yemek siparişi vereceğimiz lokantayı, ödev soracağımız öğretmenimizi ve daha yüzlerce kişiyi hep telefonla ararız.

Telefon, bazı zamanlarda da hayat kurtarır: Örneğin bir kazayı ya da yangını, ilgili kişilere telefonla bildiririz. Ambulansı telefonla çağırırız.

İş dünyası, telefon olmadan yürümez: Örneğin bankalar telefonla haberleşmeden işlerini yürütemezler. Müşterilerini veya başka şubeleri telefonla ararlar. Telefonun daha gelişmiş hali olan internet yine iş dünyası için çok önemlidir.* Cep telefonu borsada daha hızlı işlem yapmanızı kolaylaştırabilir Cep telefonu ile internete de bağlanabilirsiniz

* Kaçırılırsanız veya başınız derde girerse telefonunuza hakim olduğunuz müddetçe acil yardım çağırabilirsinizYerleşim birimlerinden uzak ıssız bir yerde kalp krizi geçirirseniz size daha çabuk ulaşabilirler Bir yılda kaç kez yerleşim birimlerinden uzak kalıyoruz?

 

 

 

 

Kategorisi Sosyal Bilgiler • Tags: , , , ,

2 Responses to “Telefonun Hayatımızda ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler”

Comment from admin
Time 04 Mart 2013 at 18:11

arkadaslar anladınızmı

Comment from cumali
Time 31 Mart 2013 at 20:48

işime çok yaradı

Yorum Yaz

Protected by Copyscape Online Infringement Detector